VEV106M035S0ANB01K | Teapo
Electrolytic capacitor, 10 µF, 35 V (DC), ±20 %, SMD, Ø 4 mm, VEV106M035S0ANB01K
Order No.: 10D4372
EAN: 4099879865472
MPN:
VEV106M035S0ANB01K
EV10UF/35V
Series: EV
VEV106M035S0ANB01K Teapo Electrolytic Capacitors Image 1
VEV106M035S0ANB01K Teapo Electrolytic Capacitors Image 2
VEV106M035S0ANB01K Teapo Electrolytic Capacitors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
2000 pcs.
SMD aluminum electrolytic capacitor, type Teapo EV.
For surface mounting. Very low impedance
Rated voltage 35 VDC, type EV.
Technical specifications
Filter Property Value
Version polar
Capacity 10 µF
Rated voltage (DC) 35 V
Tolerance ±20 %
Ripple current 90 mA
Design SMD
diameter 4 mm
Length 5.4 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 105 °C