B72214S2461K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 750 V, 5000 A, 615 V (DC), 460 V (AC), ±10 %, 0.6 VA (AC), 150 J, B72214S2461K101
Order No.: 82E4612
EAN: 4099879989833
MPN:
B72214S2461K101
Series: B72214
B72214S2461K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 1
B72214S2461K101 TDK (EPCOS) Varistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 1,757 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
Design radial
Varistor Voltage Type 750 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 5000 A
Rated voltage (DC) 615 V
Rated voltage (AC) 460 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 0.6 W
Energy absorption 150 J
Grid 7 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C