B82722J2501N001 | TDK (EPCOS)
Power line choke, radial, 27 mH, 500 mA, B82722J2501N001
Order No.: 75D512
EAN: 4099889039757
MPN:
B82722J2501N001
B82722J2501N1
Series: B82722J
B82722J2501N001 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 1
B82722J2501N001 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 189 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Power line chokes, type TDK/Epcos B82721A./B82721K.
Current-compensated ring core double choke for line applications. Ferrite core, polyurethane potting, flame retardant cup and mold (UL 94 V-0), connecting pins according to grid
Design A horizontal, J vertical, type B82722A./B82722J.
Product type power line choke
Inductance 27 mH
DC current 500 mA
Tolerance ±30 %
DC resistance 1.2 Ω
Saturation current 500 mA
Measuring frequency 10 kHz
Design radial
Length 23.3 mm
Width 16.1 mm
Height 25.4 mm