B82801B0803A020 | TDK (EPCOS)
Current measuring transformer, 1:20, 80 µH, 4 Ω, B82801B0803A020
Order No.: 74D7862
EAN: 4099889049251
MPN:
B82801B0803A020
B82801B803A20
Series: B82801B
B82801B0803A020 TDK (EPCOS) Coupled Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 34 Weeks
Subject to prior sale
900 pcs.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type current measuring transformer
Winding ratio 1:20
Inductance 80 µH
Design SMD
min. frequency 50 kHz
max. frequency 1 MHz
DC resistance 4 Ω
Length 7.11 mm
Width 8.13 mm
Height 5.08 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C