5SU1646-6FP10 | Siemens
RCBO switch, 4 pole, 10 A, 300 mA, type B, 400 V, 5SU1646-6FP10
Order No.: 80P8557
EAN: 4001869578231
MPN:
5SU1646-6FP10
5SU16466FP10
5SU1646-6FP10 Siemens FI Circuit Breakers
1 pcs.
RCBO, 6 kA, 4P Type A, 300mA, B-Char, In: 10A Un: 400V RCBO SENTRON 5SU1 for combined protection against overload, short circuit and residual currents.
Technical specifications
Filter Property Value
Pin number 4 pole
Rated current 10 A
Rated residual current 300 mA
Fault current type B
Rated Voltage 400 V