5SU1336-7FP10 | Siemens
RCBO switch, 3 pole, 10 A, 30 mA, type C, 400 V, 5SU1336-7FP10
Order No.: 80P8539
EAN: 4001869577906
MPN:
5SU1336-7FP10
5SU13367FP10
5SU1336-7FP10 Siemens FI Circuit Breakers
1 pcs.
RCBO, 6 kA, 3P Type A, 30 mA, C-Char, In: 10A Un: 400V RCBO SENTRON 5SU1 for combined protection against overload, short circuit and residual currents.
Technical specifications
Filter Property Value
Pin number 3 pole
Rated current 10 A
Rated residual current 30 mA
Fault current type C
Rated Voltage 400 V