LZS:PT5A5R24 | Siemens
Coupling relay 4 Form C (NO/NC), 2 A, 24 V (AC), LZS:PT5A5R24
Order No.: 27H9178
EAN: 4011209674448
MPN:
LZS:PT5A5R24
LZS:PT5A5R24 Siemens Coupling Relays
Subject to prior sale
Plug-in relay complete unit 4 W, 24 V AC LED module red Standard plug-in socket screw terminal 3.5 mm pinning Coupling relay with plug-in relay SIRIUS LZS for galvanic isolation, contact multiplication, and switching small loads and as a means of switching potential.
Contact type 4 Form C (NO/NC)
Rated current 2 A
Rated voltage (AC) 24 V