LZS:PT3A5R24 | Siemens
Coupling relay 3 Form C (NO/NC), 2 A, 24 V (AC), LZS:PT3A5R24
Order No.: 27H9174
EAN: 4011209674400
MPN:
LZS:PT3A5R24
LZS:PT3A5R24 Siemens Coupling Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Plug-in relay complete unit 3 W, 24 V AC LED module red Standard plug-in socket screw terminal 3.5 mm pinning Coupling relay with plug-in relay SIRIUS LZS for galvanic isolation, contact multiplication, and switching small loads and as a means of switching potential.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type coupling relay
Contact type 3 Form C (NO/NC)
Rated current 2 A
Rated voltage (AC) 24 V