3LD2250-0TK13 | Siemens
Emergency stop load-break switch, rotary actuator, 3 pole, 32 A, 690 V, (W x H x D) 49 x 71 x 109.5 mm, front mounting, 3LD2250-0TK13
Order No.: 70P5846
EAN: 4011209403956
MPN:
3LD2250-0TK13
3LD22500TK13
Series: SENTRON
3LD2250-0TK13 Siemens Circuit Breakers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 1 pcs.
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
3LD22500TK13, Siemens
SENTRON, Switch disconnector 3LD, emergency switching-off switch, 3- pole, Iu: 32 A, operating power / at AC-23 A 400 V: 11.5 kW, front-mounted, knob-operated mechanism, Red / yellow, central mounting 22.5 mm of the handle .
Technical specifications
Filter Property Value
Product type emergency stop load-break switch
Pin number 3 pole
Actuator rotary actuator
Assembly front mounting
Width 49 mm
Height 71 mm
Depth 109.5 mm
Permanent current 32 A
Isolation voltage 690 V