0001.2511.TR | SCHURTER
Microfuse 5.4 x 22.5 mm, 5 A, T, 150 V (DC), 250 V (AC), 1.5 kA breaking capacity, 0001.2511.TR
Order No.: 59P1076
EAN: 4099889101812
MPN:
0001.2511.TR
0001.2511.TR SCHURTER Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 19 Weeks
Price per unit*
1 pcs.
Subject to prior sale
Miniature fuse, 0001.2511.TR, Schurter
Miniature Fuse, 5 x 20 mm, Time-Lag T, H, 250 VAC, UL: 115 V - 300 VDC
Version microfuse
Design 5.4 x 22.5 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 5 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 150 V
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 1.5 kA
Length 22.5 mm
diameter 5.4 mm