DKIP-0329-20D6 | SCHURTER
Suppressor choke, 0.6 mH, 20 A, DKIP-0329-20D6
Order No.: 59P8934
EAN: 4099889002874
MPN:
DKIP-0329-20D6
Series: DKIP-3
DKIP-0329-20D6 SCHURTER Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 20 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Suppressor inductor, DKIP-0329-20D6, SCHURTER
Features
  • 3-phase choke
  • Flexible wire
  • Flange for mounting onto printed circuit board
  • Fully potted resign
Applications
  • Placed in front of frequency converter
  • Stepper motor drives
  • UPS-systems
  • Inverter
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 0.6 mH
DC current 20 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 5 mΩ
Length 48 mm
Width 48 mm
Height 30.8 mm