DKFP-H22H-082P | SCHURTER
Suppressor choke, 2.7 mH, 8 A, DKFP-H22H-082P
Order No.: 59P8885
EAN: 4099889002508
MPN:
DKFP-H22H-082P
Series: DKFP
DKFP-H22H-082P SCHURTER Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 26 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Fixed inductor, DKFP-H22H-082P, SCHURTER
Features
  • Current compensated choke
  • THT-terminals
  • High inductance and compact dimensions
  • Multiple pin configurations
Applications
  • Attenuation of common mode interferences
  • Designed for 230/400 VAC applications
  • DC drives and stepper motor controls
  • Switching power supplies
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 2.7 mH
DC current 8 A
Tolerance -30/+50 %
DC resistance 22 mΩ
Length 43 mm
Width 42 mm
Height 25 mm