NSYCVF850M230PF | Schneider Electric
Fan, 230 V, 316 x 336 x 162 mm, 850 m³/h, 76 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF850M230PF
Order No.: 04P0403
EAN: 3606480151347
MPN:
NSYCVF850M230PF
Series: Climasys CV
NSYCVF850M230PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF850M230PF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 850 m³/h, operates at 230V and includes an outlet grille and G2 filter.
Features
  • Reliable and efficient ventilation fan for optimal cooling
  • Injected thermoplastic (ASA PC) construction for durability
  • Ball bearing type with a maximum pressure of 170 Pa
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 316 mm
Height 336 mm
Depth 162 mm