LUCA32BL | Schneider Electric
Control unit, TeSys U, 8-32A, 3P motor thermal magnetic protection, class 10, coil 24V DC
Order No.: 06N4457
EAN: 3389110363869
MPN:
LUCA32BL
Series: TeSys U
LUCA32BL Schneider Electric Motor Protection Switches
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 3 Days: 28 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
3 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Fuse and Circuit Breaker Accessories, LUCA32BL, Schneider Electric
Technical Details
  • Immunity to microbreaks: 3 ms
  • Degree of Protection: IP 20 / IP 40
  • Operating altitude: 2000 m
  • Operating temperature : -25° C - 70° C
Technical specifications
Filter Property Value
Version standard control unit
Pin number 3 pole
Release 8 to 32 A
Network frequency 40/60 Hz
Degree of protection (IP) IP20
rated voltage (AC) 690 V