A9F93401 | Schneider Electric
Circuit breaker, 4 pole, B Curve, 1 A, 400 V, DIN rail, A9F93401
Order No.: 01P7760
EAN: 3606480083969
MPN:
A9F93401
Series: Acti 9
A9F93401 Schneider Electric Circuit Protectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
2 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Circuit breaker, A9F93401, SCHNEIDER
The A9F93401 is a low voltage miniature circuit breaker. It is a 4P circuit breaker with 4 protected poles and 1 A In rated current and B tripping curve. The rated short circuit breaking capacity goes up to 100 kA at 220 V AC to 240 V AC. This miniature circuit breaker protects circuits against short circuit and overload current.
Product type circuit breaker
Pin number 4 pole
Tripping characteristics B
Rated current 1 A
Rated Voltage 400 V