K1D012UCH | Schneider Electric
Switch block, rotary actuator, 2 pole, 12 A, 690 V, (W x H x D) 45 x 50 x 59 mm, front mounting, K1D012UCH
Order No.: 02P9120
EAN: 3389110978629
MPN:
K1D012UCH
Series: Harmony K
K1D012UCH Schneider Electric Circuit Breakers
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Switch block, K1D012UCH, Schneider Electric
Technical specifications
Filter Property Value
Product type switch block
Pin number 2 pole
Actuator rotary actuator
Assembly front mounting
Width 45 mm
Height 50 mm
Depth 59 mm
Permanent current 12 A
Isolation voltage 690 V