ERJS1DJ106U | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 10 MΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJS1DJ106U
Order No.: 86E6853
EAN: 4099879497116
MPN:
ERJS1DJ106U
Series: ERJS1D
ERJS1DJ106U Panasonic SMD Resistors
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS1DJ106U, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 2010, 10 MΩ, 0.75 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 10 MΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.75 W
Design SMD 2010 (5025)
Temperature coefficient -400/+150 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 5 mm
Width 2.5 mm
Height 0.6 mm