ERJS1DJ101U | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 100 Ω, 0.75 W, ±5 %, ERJS1DJ101U
Order No.: 86E6848
EAN: 4099879497062
MPN:
ERJS1DJ101U
Series: ERJS1D
ERJS1DJ101U Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
5000 pcs.
SMD Thick film resistor, ERJS1DJ101U, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 2010, 100 Ω, 0.75 W, ±5 %
Features
  • High reliability
  • Suitable for both reflow and flow soldering
  • Low Resistance type
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 100 Ω
Tolerance ±5 %
Power 0.75 W
Design SMD 2010 (5025)
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 5 mm
Width 2.5 mm
Height 0.6 mm