DE1AL24D | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 24 V (DC), 2.88 kΩ, 10 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, DE1AL24D
Order No.: 34G7998
EAN: 4099889404289
MPN:
DE1AL24D
Series: DE1A
DE1AL24D Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 111 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
20 pcs.
60 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Power relay, DE1AL24D, PANASONIC
Features
  • Surge voltage between contact and coil 12 kV
  • Compact body
  • Low operating power
Applications
  • Temperature controller
  • Automatic meter reading
  • OA equipment
  • FA equipment
Technical specifications
Filter Property Value
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 10 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 2.88 kΩ
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V