AXN360038SJ | Panasonic
Connector, 60 pole, 2 rows, pitch 0.8 mm, SMD, socket, gold-plated, AXN360038SJ
Order No.: 34G7449
EAN: 4099891026950
MPN:
AXN360038SJ
AXN360038S
Series: P8
AXN360038SJ Panasonic FFP/FPC Connectors, ZIF Connectors
Subject to prior sale
15 pcs.
Connector, AXN360038SJ, Panasonic
Connector, P8, Socket, 0.80 mm pitch, 60 contacts.
Filter Property Value
Pin number 60 pole
Number of rows 2
Grid 0.8 mm
Connection SMD
Version socket
contact surface gold-plated
Rated voltage 60 V
Rated current 500 mA