C2161602 | OKW
PC enclosure shell, (L x W x H) 160 x 160 x 60 mm, light gray (RAL 7035), C2161602
Order No.: 30H2877
EAN: 4099889513714
MPN:
C2161602
Gehäuseschale 160x160x60, mit F., PC
Series: ROBUST-BOX
C2161602 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C2161602, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Technical specifications
Filter Property Value
Material PC
Length 160 mm
Width 160 mm
Height 60 mm