C1122402 | OKW
PC enclosure shell, (L x W x H) 240 x 120 x 30 mm, light gray (RAL 7035), C1122402
Order No.: 30H2837
EAN: 4099889513318
MPN:
C1122402
Gehäuseschale 120x240x30, mit D., PC
Series: ROBUST-BOX
C1122402 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C1122402, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Technical specifications
Filter Property Value
Material PC
Length 240 mm
Width 120 mm
Height 30 mm