V200CH8S | Littelfuse
Varistor, SMD, VV 200 V, 250 A, 175 V (DC), 130 V (AC), 4 J, V200CH8S
Order No.: 74P6825
EAN: 4099891836900
MPN:
V200CH8S
Series: CH
V200CH8S Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Varistor, V200CH8S, Littelfuse
Features
  • Lead-free
  • Halogen-Free
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
Design SMD
Varistor Voltage Type 200 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 250 A
Rated voltage (DC) 175 V
Rated voltage (AC) 130 V
Energy absorption 4 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C