V150CH8T | Littelfuse
Varistor, SMD, VV 150 V, 250 A, 127 V (DC), 95 V (AC), 3 J, V150CH8T
Order No.: 74P6577
EAN: 4099891834425
MPN:
V150CH8T
Series: CH
V150CH8T Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 13 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Varistor, V150CH8T, Littelfuse
Features
  • Lead-free
  • Halogen-Free
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
Design SMD
Varistor Voltage Type 150 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 250 A
Rated voltage (DC) 127 V
Rated voltage (AC) 95 V
Energy absorption 3 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C