TMOV14RP230ML2T7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 360 V, 6000 A, 300 V (DC), 230 V (AC), 80 J, TMOV14RP230ML2T7
Order No.: 74P5626
EAN: 4099891824914
MPN:
TMOV14RP230ML2T7
Series: TMOV
TMOV14RP230ML2T7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, TMOV14RP230ML2T7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 360 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6000 A
Rated voltage (DC) 300 V
Rated voltage (AC) 230 V
Energy absorption 80 J
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C