TMOV14RP140ML2T7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 220 V, 6000 A, 180 V (DC), 140 V (AC), 55 J, TMOV14RP140ML2T7
Order No.: 74P5614
EAN: 4099891824792
MPN:
TMOV14RP140ML2T7
Series: TMOV
TMOV14RP140ML2T7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, TMOV14RP140ML2T7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 220 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6000 A
Rated voltage (DC) 180 V
Rated voltage (AC) 140 V
Energy absorption 55 J
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C