0KLK025.T | Littelfuse
Microfuse 10 x 38 mm, 25 A, F, 500 V (DC), 600 V (AC), 100 kA breaking capacity, 0KLK025.T
Order No.: 56P1351
EAN: 4099889101126
MPN:
0KLK025.T
Series: KLK
0KLK025.T Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 50 pcs. - if ordered today
10 pcs.
Micro fuse, 0KLK025.T, Littelfuse
The 0KLK025.T is a KLK fuse with a high current breaking capacity.
Version microfuse
Design 10 x 38 mm
Enclosure melamine tube
Rated current 25 A
Tripping characteristics F
Rated voltage (DC) 500 V
Rated voltage (AC) 600 V
Breaking capacity 100 kA
Length 38.1 mm
diameter 10.31 mm