047301.5MRT1L | Littelfuse
Micro fuse 3.43 x 7.11 mm, 1.5 A, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 047301.5MRT1L
Order No.: 55P8317
EAN: 4099889100662
MPN:
047301.5MRT1L
Series: 473
047301.5MRT1L Littelfuse Micro Fuses
1000 pcs.
Fuse, 047301.5MRT1L, Littelfuse
Version micro fuse
Design 3.43 x 7.11 mm
Rated current 1.5 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 7.11 mm
diameter 3.43 mm