03266.25MXP | Littelfuse
Microfuse 6.3 x 32 mm, 6.25 A, T, 250 V (AC), 400 A breaking capacity, 03266.25MXP
Order No.: 55P6934
EAN: 4099889099348
MPN:
03266.25MXP
Series: 326
03266.25MXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 15 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Fuse, 03266.25MXP, Littelfuse
Features
  • In accordance with UL Standard 248-14
  • Available in cartridge and axial lead format and with various forming dimensions
  • RoHS compliant and Lead-free
Technical specifications
Filter Property Value
Version microfuse
Design 6.3 x 32 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 6.25 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 400 A
Length 32.72 mm
diameter 6.9 mm