023406.3MXP | Littelfuse
Microfuse 5 x 20 mm, 6.3 A, M, 250 V (AC), 200 A breaking capacity, 023406.3MXP
Order No.: 55P4476
EAN: 4099889098204
MPN:
023406.3MXP
Series: 234
023406.3MXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 3,000 pcs. - if ordered today
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1000 pcs.
Micro fuse, 023406.3MXP, Littelfuse
Features
  • RoHS-compatible and lead-free
Applications
  • Supplementary protection
  • Internal circuits
  • Utilization equipment
Technical specifications
Filter Property Value
Version microfuse
Design 5 x 20 mm
Enclosure glass tube
Rated current 6.3 A
Tripping characteristics M
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 200 A
Length 20 mm
diameter 5.2 mm