0157.080DR | Littelfuse
SMD fuse 3.7 x 6.5 mm, 80 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0157.080DR
Order No.: 74P8089
EAN: 4099891849542
MPN:
0157.080DR
Series: 157
0157.080DR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
1500 pcs.
SMD-Fuse, 0157.080DR, Littelfuse
Version SMD fuse
Design 3.7 x 6.5 mm
Enclosure SMD
Rated current 80 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.5 mm
Width 3.7 mm
Height 3.9 mm