BUTTON22NA-02 | joy-iT
Emergency stop, rotary release, mounting Ø  22 mm, illuminated, red, 250 V, 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), BUTTON22NA-02
Order No.: 12G1396
EAN: 4250236825090
MPN:
BUTTON22NA-02
BUTTON22NA-02 joy-iT Emergency Stop
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 16 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Emergency stop pushbutton, BUTTON22NA-02, joy-iT
Technical specifications
Filter Property Value
Resetting rotary release
Contact function latching
illuminated Yes
Colour of the LED red
Collar shape of the front frame round
Installation diameter 22 mm
Height 46.5 mm
Degree of protection (IP) IP67/IK10
Latching switching function 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C)
Rated voltage 250 V