BUTTON22NA-01 | joy-iT
Emergency stop, rotary release, mounting Ø  22 mm, illuminated, red/green, 24 V, 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C), BUTTON22NA-01
Order No.: 12G1394
EAN: 4250236825083
MPN:
BUTTON22NA-01
BUTTON22NA-01 joy-iT Emergency Stop
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 19 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Emergency stop pushbutton, BUTTON22NA-01, joy-iT
Technical specifications
Filter Property Value
Resetting rotary release
Contact function latching
illuminated Yes
Colour of the LED red/green
Collar shape of the front frame round
Installation diameter 22 mm
Height 46.5 mm
Degree of protection (IP) IP67/IK10
Latching switching function 1 Form A (N/O) + 1 Form B (N/C)
Rated voltage 24 V