PBH-R020-F1-1.0 | Isabellenhütte
Metal film resistor, 20 mΩ, 3 W, ±1 %, PBH-R020-F1-1.0
Order No.: 40E702
EAN: 4099879693570
MPN:
PBH-R020-F1-1.0
Series: PBH
PBH-R020-F1-1.0 Isabellenhütte Wirewound Resistors Image 1
PBH-R020-F1-1.0 Isabellenhütte Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 102 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
105 pcs.
Filter Property Value
ohmic resistance 20 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 3 W
Version precision metal film resistor
Temperature coefficient 50 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
nominal load capacity without cooling surface 10 W
Length 15.5 mm
Width 4.45 mm
Height 22.5 mm