SMK-R200-1.0 | Isabellenhütte
Resistor, metal foil, SMD 1206 (3216), 200 mΩ, 1 W, ±1 %, SMK-R200-1.0
Order No.: 09E264
EAN: 4099879202550
MPN:
SMK-R200-1.0
Series: SMK
SMK-R200-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 1
SMK-R200-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 2
Image may differ
Available: 838 pcs.
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
Subject to prior sale
SMD precision resistors, size 1206, 1.0 W, series ISA-PLAN, type Isabellenhütte SMK.
1.0 % tolerance.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 200 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 1 W
Design SMD 1206 (3216)
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology metal foil
min. operating temperature -65 °C
max. operating temperature 170 °C
Length 3.05 mm
Width 1.6 mm
Height 0.5 mm