1590WSBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 110 x 82 x 44 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WSBK
Order No.: 61H2667
EAN: 4099889533712
MPN:
1590WSBK
Series: 1590W
1590WSBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WSBK, Hammond
Material aluminum
Length 110 mm
Width 82 mm
Height 44 mm