1455T1601BK | Hammond
Aluminum enclosure, (L x W x H) 160 x 165 x 52 mm, black (RAL 9005), IP54, 1455T1601BK
Order No.: 66H350
EAN: 4099889543995
MPN:
1455T1601BK
Series: 1455 METAL
1455T1601BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 153 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Aluminum enclosure, 1455T1601BK, HAMMOND
Material aluminum
Length 160 mm
Width 165 mm
Height 52 mm