1555NFPL | Hammond
Mounting plate, steel, (L x W x H) 107.7 x 106.85 x 1.45 mm, natural, for series 1555NF/1555N2F, 1555NFPL
Order No.: 61H2305
EAN: 4099889568752
MPN:
1555NFPL
Series: 1555
1555NFPL Hammond Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 2 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Mounting Panel, 1555NFPL, Hammond
Mounting Panel for Flanged 1555 NF & N2F Enclosures with Steel material and length of 108 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type mounting plate
Material steel
Length 107.7 mm
Width 106.85 mm
Height 1.45 mm