SL28SMDTHR05828Z | Fischer Elektronik
Pin header, 28 pole, pitch 2.54 mm, straight, black, SL28SMDTHR05828Z
Order No.: 62F7093
MPN:
SL28SMDTHR05828Z
SL 28 SMD THR 058 28 Z
SL28SMDTHR05828Z Fischer Elektronik PCB Connection Systems
Subject to prior sale
Pin header, SL 28 SMD THR 058 28 Z, Fischer Elektronik
Pin header, 0.635 mm.
Contact type pin
Pin number 28 pole
Grid 2.54 mm
Connection solder connection
Orientation straight
contact surface tin-plated
Connection plating tin-plated
Rated voltage 250 V
Rated current 3 A