SL28SMDTHR05828G | Fischer Elektronik
Pin header, 28 pole, pitch 2.54 mm, straight, black, SL28SMDTHR05828G
Order No.: 62F7092
MPN:
SL28SMDTHR05828G
SL 28 SMD THR 058 28 G
SL28SMDTHR05828G Fischer Elektronik PCB Connection Systems
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pin header, SL 28 SMD THR 058 28 G, Fischer Elektronik
Pin header, 0.635 mm.
Technical specifications
Filter Property Value
Version pin header
Contact type pin
Pin number 28 pole
Grid 2.54 mm
Connection solder connection
Orientation straight
contact surface gold-plated
Connection plating gold-plated
Rated voltage 250 V
Rated current 3 A