TLC/0.1A-221M-00 | Fastron
Choke, radial, 220 µH, 100 mA, TLC/0.1A-221M-00
Order No.: 74D4375
EAN: 4099889011647
MPN:
TLC/0.1A-221M-00
Series: TLC/0.1A
TLC/0.1A-221M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
TLC/0.1A-221M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,500 pcs. - if ordered today
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Toroid line choke, TLC/0.1A-221M-00, FASTRON
Features
  • Wide inductance range
  • High saturation current
Applications
  • Power supplies
  • Output chokes
  • Control units
  • EMI/RFI- suppression chokes
  • Line-filters
Version toroidal core
Inductance 220 µH
DC current 100 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.48 Ω
Measuring frequency 1 kHz
Design radial
Width 5 mm