PISA2416-102M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2416, 1000 µH, 0.14 A, PISA2416-102M-04
Order No.: 79D5574
MPN:
PISA2416-102M-04
Series: PISA2416
PISA2416-102M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2416-102M-04, Fastron
Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 1000 µH
DC current 0.14 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 9.26 Ω
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2416
Length 6.5 mm
Width 6.1 mm
Height 5.2 mm