PISA2416-561M-04 | Fastron
Power choke, SMD 2416, 560 µH, 0.18 A, PISA2416-561M-04
Order No.: 79D5555
MPN:
PISA2416-561M-04
Series: PISA2416
PISA2416-561M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Shielded surface mount, PISA2416-561M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 560 µH
DC current 0.18 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 5.43 Ω
Measuring frequency 1 kHz
Design SMD 2416
Length 6.5 mm
Width 6.1 mm
Height 5.2 mm