HACC-102K-02 | Fastron
RF choke, axial, 1 mH, 120 mA, HACC-102K-02
Order No.: 74D3499
EAN: 4099889009644
MPN:
HACC-102K-02
Series: HACC
HACC-102K-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HACC-102K-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, HACC-102K-02, FASTRON
Applications
  • Interference suppression
  • Decoupling
  • RF blocking and filtering
  • Automotive electronics
  • Electronis household appliances
  • Entertainment electronics
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 1 mH
DC current 120 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 18 Ω
Measuring frequency 2.8 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 9.2 mm