1812AS-6R8K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 6.8 µH, 210 mA, 1812AS-6R8K-04
Order No.: 87D0997
MPN:
1812AS-6R8K-04
Series: 1812AS
1812AS-6R8K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-6R8K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 6.8 µH
DC current 210 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 6.6 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 40
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm