1812AS-5R6K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 5.6 µH, 220 mA, 1812AS-5R6K-04
Order No.: 87D0999
MPN:
1812AS-5R6K-04
Series: 1812AS
1812AS-5R6K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-5R6K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 5.6 µH
DC current 220 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 5.7 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 40
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm