1812AS-560K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 56 µH, 60 mA, 1812AS-560K-04
Order No.: 87D1000
MPN:
1812AS-560K-04
Series: 1812AS
1812AS-560K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-560K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 56 µH
DC current 60 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 41 Ω
Measuring frequency 10 MHz
Quality Q Q 32
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm