1812AS-470K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 47 µH, 80 mA, 1812AS-470K-01
Order No.: 79D5616
EAN: 4099891560942
MPN:
1812AS-470K-01
Series: 1812AS
1812AS-470K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-470K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 47 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 39 Ω
Measuring frequency 10 MHz
Quality Q Q 32
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm