1812AS-270K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 27 µH, 150 mA, 1812AS-270K-01
Order No.: 79D5623
MPN:
1812AS-270K-01
Series: 1812AS
1812AS-270K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-270K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Product type RF choke
Inductance 27 µH
DC current 150 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 14 Ω
Measuring frequency 10 MHz
Quality Q Q 36
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm