1812AS-1R8K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 1.8 µH, 380 mA, 1812AS-1R8K-04
Order No.: 87D1011
MPN:
1812AS-1R8K-04
Series: 1812AS
1812AS-1R8K-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-1R8K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 1.8 µH
DC current 380 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 2 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 60
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm